Regulamin


Zasady użytkowania Sklepu Internetowego www.meble-vega.pl zwanego dalej Sklepem zostały spisane poniżej.

Dokonanie zakupu, oznacza, iż kupujący zgadza się z tymi zasadami dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed dokonaniem zakupu w naszym sklepie.

Sklep internetowy :

www.meble-vega.pl

należy do firmy :

VEGA Jarosław Papliński

ul. Wrocławska 218

55-002 Kamieniec Wrocławski

Realizacja złożonych zamówień jest ściśle kontrolowana i monitorowana przez nas w związku z tym podczas pewnych etapów realizacji zawsze staramy się wysyłać informacje o toku realizacji do naszych klientów. Informacje wysyłamy drogą e-mailową lub jeżeli nie jest to możliwe staramy się w miarę naszych możliwości informować telefonicznie. Jeżeli nie ma możliwości kontaktu e-mailowego lub telefonicznego proszę o przekazanie wyraźnej informacji w jaki sposób mamy się z Państwem kontaktować ,ponieważ w takim przypadku  wysłana przez nas informacja może do Państwa nie dotrzeć .


1. Ceny podane w Sklepie dotyczą produktów sprzedawanych drogą wysyłkową. Są to ostateczne ceny brutto bez kosztów transportu i ewentualnych usług dodatkowych.
2. Sprzedawany przez nas towar jest nowy i pozbawiony wad. Jeżeli dostarczony towar będzie posiadał wady ukryte Klientowi przysługuje prawo otrzymania tego towaru z usuniętą wadą lub wymiany na nowy egzemplarz pozbawiony wad. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Obecnie okres gwarancji na nasze produkty wynosi 24 miesiące od  dnia odebrania przez Państwa. Proszę zwrócić uwagę na warunki użytkowania produktów wykonanych z płyt meblowych i drewna a w szczególności na punkt : " proszę usuwać wodę z powierzchni meblowych oraz drewnianych suchą lub lekko zwilżoną szmatką i nie pozostawiania wody na tych powierzchniach ,ponieważ może to prowadzić do ich mechanicznego uszkodzenia "
Jeżeli zdarzy się, że po otrzymaniu towaru zostaną wykryte w nim jakieś wady techniczne, prosimy o niezwłoczne powiadomienie nas o tym fakcie drogą mailową na adres sklep@vega-system.com.pl lub telefonicznie +48 608 018 724 w celu ustalenia dalszego postępowania. W przypadku zasadności reklamacji wymienimy produkt na pełnowartościowy. Jeżeli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), zaoferujemy do wyboru inne, dostępne w naszym sklepie produkty lub zwrócimy pieniądze. Informujemy jednocześnie, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.
3. Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z tym, że zamówienie zostanie w pełni zrealizowane. Ewentualne zmiany w ilości lub terminie dostawy będą uzgadniane indywidualnie telefonicznie lub e-mailem.
4. Sklep dołoży wszelkich starań, by każde zamówienie zostało zrealizowane w całości i w jak najkrótszym czasie uwzględniając wszystkie zapisane uwagi przez klienta.
5. Dane Klientów sklepu będą wykorzystywane tylko do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży. Nie będą one udostępniane żadnym firmom ani osobom trzecim. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom niepowołanym, zgodnie z "Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych", Dz.U nr 133 poz. 883 oraz zgodnie z RODO .Szczegółowe informacje są zawarte w zakładce POLITYKA PRYWATNOŚCI .
6. Cennik nie jest odzwierciedleniem aktualnego stanu magazynowego oraz nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC.
7. Strony składające się na Sklep są objęte prawami autorskimi i firma VEGA nie wyraża zgody na ich wykorzystywanie w celach marketingowych oraz zarobkowych innych firm lub osób.

8. Sposób płatności za zamówienie jest deklarowany przez klienta . Klient może wybrać następujące metody płatności :

a. gotówka przy odbiorze towaru bezpośrednio ze sklepu stacjonarnego lub magazynu .

b. przelew tradycyjny na numer konta bankowego do banku BZWBK : 50 1500 1793 1217 9005 7594 0000

c. pobranie czyli zapłata u kuriera przy odbiorze przesyłki

d. poprzez system płatności PAYU

prosimy wyraźnie zaznaczyć jaki rodzaj płatności Państwo wybrali oraz w przypadku przelewu wyraźnie wpisać numer zamówienia lub nazwę i symbol zamawianego produktu

8. Sklep nie będzie w żadnym razie odpowiedzialny wobec jakichkolwiek osób z tytułu szkód szczególnych, pośrednich lub wtórnych poniesionych z powodu użytkowania oferowanych przez nas towarów. Odpowiedzialność za szkody wynikłe ewentualnie z nieprawidłowego funkcjonowania produktów użytkowanych zgodnie z ich instrukcją obsługi ogranicza się do warunków gwarancyjnych danego produktu lub towaru, o ile na niego jest udzielana gwarancja.

9. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadkach gdy klient po raz kolejny dokonuje zamówienia i nie odbiera go lub dokonuje zmian niemożliwych do realizacji , kiedy mamy doczynienia z klientem ,który nie potrafi jasno sprecyzować swoich potrzeb lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo oszustwa lub innego nadużycia finansowego.
9.Klient ma prawo do zwrotu w stanie niezmienionym otrzymanych towarów w terminie do 14 dni od ich otrzymania. Uwaga dotyczy to tylko tych produktów , które nie są wykonywane na Państwa zamówienie.

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną) na adres Vega, Wrocławska 218, 55-002 Kamieniec Wrocławski, adres e-mail sklep@vega-system.com.pl

Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy dostępny pod adresem http://www.meble-vega.pl/temp/oswiadczenie.pdf Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).
Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na adres Vega, Wrocławska 218, 55-002 Kamieniec Wrocławski niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Koszt odesłania zwracanego produktu leży po stronie klienta . Koszt odesłania jest zależny od rodzaju produktu oraz ilości odsyłanych przedmiotów. Jeżeli chcielibyście Państwo skorzystać z naszej umowy z przewoźnikami poniżej podajemy cennik brutto usług transportowych :

- baterie i drobne akcesoria łazienkowe - 30 zł
- umywalka o szerokości do 80 cm - 40 zł
- umywalka o szerokości powyżej 80 cm - 120 zł
- szafka do samodzielnego montażu - 40 zł
- szafka zmontowana - 120 zł
- brodzik o najdłuższym wymiarze do 80 cm - 40 zł
- brodzik o najdłuższym wymiarze przekraczającym 80 cm - 120 zł
- parawan wannowy, drzwi wnękowe, kabina prysznicowa - 250 zł
- grzejnik o najdłuższym wymiarze do 120 cm - 40 zł
- grzejnik o najdłuższym wymiarze powyżej 120 cm - 120 zł
- wanna - 250 zł
- pozostałe produkty, nieujęte powyżej, koszt przesyłki do uzgodnienia.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwracamy uwagę ,że w przypadku odesłania do nas przedmiotów niepełnych tzn .: z brakującym akcesoriami , elementami , kartonem lub inne koszt uzupełnienia o brakujące przedmioty ponosi kupujący , oczywiście informacja o kosztach zostanie do Państwa wysłana niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki wysłanej przez Państwa do nas

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (przepis z ustawy)

Zwroty mebli wykonywanych na Państwa zamówienie nie są możliwe, ponieważ wykonujemy je pod specjalne indywidualne zamówienia . Ta informacja dotyczy wszystkich mebli kolorowych , tylko meble w kolorze białym z serii: MASTER , IGA /pod umywalkę / , WASCO, TIPI , KARAT , NEXUS /pod umywalkę / , POKER  są produkowane na magazyn więc można je zawsze oddać zgodnie z warunkami ustawy konsumenckiej .

10. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej we Wrocławiu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 informujemy ,że Administratorem Danych Osobowych jest : firma VEGA Jarosław Papliński ul. Wrocławska 218 55-002 Kamieniec Wrocławski NIP: 897 000 48 18 .Dane osobowe Klienta są przetwarzane przez Administratora :

a) w celu podjęcia działań przed zawarciem umowy oraz w celu realizacji umowy, wystawienia dokumentów sprzedażowych , listów przewozowych i inne .

b) w pozostałych celach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą , dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów Sprzedawcy

Firma Vega informuje ,że bez zgody właściciela nie przekazuje żadnych danych osobowych innym podmiotom gospodarczym lub osobom fizycznym w celach innych niż powyższe.

Płatność

Płatność

Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa oferujemy różne formy płatności: przelew, pobranie, PayU, gotówka

Transport

Transport

W trosce o Państwa wygodę korzystamy tylko ze sprawdzonych i solidnych firm kurierskich

Gwarancja

Gwarancja

Wszystkie nasze produkty objęte są obowiązkową gwarancją producenta